Apple leci w kulki czyli to nie może być koniec Aperture!!!

Jestem załamany, wściekły, wkurzony i nie mogę w to uwierzyć!!! Apple PODOBNO chce zabić Aperture! Nie ma na razie żadnej oficjalnej informacji na ten temat, a jedynie jeden gość usłyszał to od kogoś w Apple.

Od dwóch dni znajomi pastwią się nade mną przesyłając mi linki do najróżniejszych stron, gdzie czytam wciąż to samo: Apple kończy rozwijanie Aperture i iPhoto, a w zamian wprowadza jedną nową aplikację Photos.
W pierwszej chwili pomyślałem, no dobrze, może będzie nawet lepsza od Aperture, ale pojawiają się jeszcze inne pogłoski, że Apple ma rozmawiać z Adobe nad migracją użytkowników Aperture do Lightrooma. No to już zagotowało się we mnie tym bardziej.

Wiadomo, że po Apple nigdy nie wiadomo, czego można się spodziewać, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, by swoich własnych klientów wysyłał do obcej firmy, nawet jeśli ma z nią w miarę dobre układy. Po jakiego grzyba na premierze nowego Maka Pro pokazywali jak znakomicie pracuje na nim Aperture? To oczywiste, że nie mam najmniejszej ochoty przyjąć tego do wiadomości, ale jakoś nie pasuje mi to wszystko.
Zgoda, że od dawna nie było żadnej dużej zmiany w Aperture, ale tu nigdy nie było częstego udoskonalania tego programu. Po prostu nie może mi to zmieścić się w głowie, że Apple może zrobić taki ruch! Najchętniej wsiadłbym teraz w samolot i poleciał do Tima, powiedzieć mu co o tym myślę.  Gdybym miał wizę, a nie mam.

Zastanawiam się kiedy zaczną się protesty ludzi, którzy tak jak ja przez lata pracowali w tym programie, a teraz zostają na lodzie z ogromnymi bibliotekami zdjęć. Podobno będziemy mogli przenieść je do Photos, ale czy wszystkie moje RAWy pozostaną z ustawieniami, maskami, opisami itd?
Pozostaje mi tylko zebrać protesty wszystkich, którzy to czytają i przesłać je dalej. Sądzę, że będzie wielu takich ludzi. Jeżeli macie więc jakiś pomysł lub informację kto już przygotowuje taki protest, gdzie można go podpisać, to piszcie w komentarzach. Ja będę bardzo dokładnie śledził tą sprawę.

Etykiety: