Zapomniana galeria - niepotrzebna galeria?

Dzisiaj jakimś przypadkiem trafiłem na Digart i przypomniałem sobie, że kiedyś założyłem tam swoją galerię. Przez pewien czas nawet systematycznie wrzucałem tam swoje foty. W końcu jednak znudziło mi się czekanie do północy, kiedy mogłem wrzucić nowe zdjęcie. Słownie: jedno zdjęcie.
Strasznie wkurzało mnie, że dziennie można było dodać tylko jedną fotografię. Pewnie z punktu widzenia właściciela strony, takie zasady gwarantowały mu wyższą liczbę odsłon, co przekładało się na większą atrakcyjność dla reklamodawców.
A mnie tylko wkurzało.

Nie do końca też mogę sobie teraz przypomnieć, co spowodowało, że zacząłem tam umieszczać zdjęcia...
Jakoś nigdy nie interesowały mnie komentarze w stylu: "Cudowna fotografia, gratuluję". Przyznaję, kiedy pierwszy raz przeczytałem tego typu komentarz na Maxmodels, potem kolejny i jeszcze jeden to byłem zachwycony.
Do czasu, gdy zorientowałem się, że 99% komentarzy tak wygląda... Z drugiej strony, gdy ktoś mi pisze: "Bez sensu, nie podoba mi się" to właśnie jest to bez sensu. Chętnie zobaczyłbym krytykę, która posługuje się konkretnymi argumentami, ale to jest bardzo rzadkie. Tym bardziej cieszy mnie dyskusja, która ostatnio wywiązała się przy okazji mojego wpisu. Muszę przyznać, że po przeczytaniu komentarzy uznałem, że mogłem się lepiej przygotować do sesji i na drugi raz tak zrobię :)

Nie mam pojęcia, jakie dzisiaj obowiązują zasady na Digarcie, raczej już tam nie wrócę, bo nie widzę powodu. Jeżeli ktoś chce poczytać sobie komentarze to proszę :)
Co sądzicie o tego typu portalach? Jest ich całe mnóstwo. Teoretycznie pozwalają na pokazanie swoich prac, dyskusję o nich, wymianę doświadczeń. Czy komuś z Was własna galeria na tego typu portalu w czymś pomogła? Mnie raczej nie.

Etykiety: